Є на березі річки чудовий куточок,

«Вербиченькою» звуть наш дитсадочок.

На березі річки, у мальовничому  куточку, серед пишної зелені дерев знаходиться затишний та гостинний дитячий садок «Вербиченька», який вже майже 40 років відчиняє свої двері для діточок та їх батьків.


А починалося все з проекту нового мікрорайону, який будувався з ініціативи керівництва заводу ім. Кірова. Мікрорайон з багатоповерховими будинками потребував затишного куточку для майбутніх маленьких мешканців…Дитячий садок №23 «Івушка», заснований Токмацьким дизелебудівним заводом ім. Кірова, гостинно відчинив свої двері у вересні 1977 року.

Дитячий садок розмістився в двоповерховій просторій будівлі, з великими вікнами, в які завжди зазирає сонечко. Це був сучасний на той час, 12-ти груповий дитячий садок, з окремими спальнями  та роздягальнями у кожній групі, з музичною залою та великим медичним пунктом з фізіотерапевтичним кабінетом, кабінетом лікаря.


Привітною господинею зустріла перших вихованців завідуюча дитячим садком Березовська Валентина Микитівна, яка разом з колективом зробила все, аби маленьким мешканцям було затишно  у садочку.

Перші кроки становлення дитячого садка завжди нелегкі. Починати завжди важко. Немало треба було подолати перешкод, щоб підняти заклад, наповнити його всім необхідним для вихованців. Колектив працював завзято: наводили лад у приміщеннях, продумували інтер’єр групових кімнат, роздягалень, спалень. Готували територію дитячого садка: висаджували дерева та кущі, розбивали квітники, облаштовували огорожу.

Методичний кабінет очолила досвідчений педагог – Людмила Іванівна Ігнатенко

Дитячий садок став другою домівкою для 320 дітей. Батьки зі спокійним серцем вели сюди своїх малят, бо знали: нагодують, доглянуть, навчать.

Навесні 1978 року  посаду вихователя-методиста посіла Марчук Зоя Миколаївна, енергійна, завзята, відповідальна, творча особистість, яка віддавала своїй роботі частку своєї душі і серця.

Ясла-садок «Івушка» гостинно приймала не тільки дітлахів та їх батьків, але й різноманітні делегації…

У квітні 1978 року молодий колектив дитячого садка приймав  делегацію з Польщі. Не менш насичений був 1979 рік, коли у січні і травні «Івушка» приймала делегацію з Дагестанської АРСР (м.Каспійськ)

В 1982 році до дитячого садка завітав міністр важкого та транспортного машинобудування. Делегацію зустрічали діти з концертною програмою, яку підготували перші музичні керівники Гайворонцева Світлана Михайлівна і Громико Ірина Федорівна.


Життя йшло вперед і вимагало змін. На самому початку 80-х років, а саме в 1981 році,  в дитячому садочку було відкрито дві групи для дітей з вадами мовлення. Ясла-садок “Івушка” набув нового статусу – дитячий садок комбінованого типу. До дитячого садка прийшли нові спеціалісти – логопеди. Першими логопедами були Мочарська Лідія Михайлівна і Гарькава Валентина Афанасіївна. Молоді, енергійні, кваліфіковані спеціалісти створювали всі умови для надання дітям логопедичної допомоги. В цьому їм допомагали вихователі Бархонова Ірина Іванівна,  Черноусова Тамара Дмитрівна, Чистенко Лідія Павлівна, Яковенко Лариса Артемівна.

У 1984 році Березовська Валентина Микитівна переоблаштувала приміщення дитячого садка – з’явилася спортивна зала, новий великий та світлий методичний кабінет, кімната для праці та художньої діяльності.


У 1985 року історичний літопис продовжили Марчук Зоя Миколаївна, яка очолила колектив та Баздирь Світлана Генадіївна на посаді вихователя-методиста.

В своїй праці Зоя Миколаївна продовжувала славетні традиції закладу, які започаткувала Березовська В.М.

В 1985 році дитячий садок прийняв обласний семінар інспекторів і методистів дошкільних закладів. В цьому ж році Марчук Зоя Миколаївна домоглася відкриття грипи реабілітації.

А в 1988 році відбувся перегляд стану фізкультурно-оздоровчої роботи інспектором облспорткомітету, який відзначив високу якість роботи та фізкультурне обладнання спортивної зали.

В дитячому закладі з’явився перший у місті  фізорг –  Бондаренко Зіна Василівна. Енергійна, висококваліфікована, вона підняла на якісно вищий щабель фізкультурно-оздоровчу роботу в дитячому садку.

У період з 1990 по 1996 роки  посаду вихователя-методиста обіймали Косточка Надія Констатинівна та Єрьоменко Тетяна Віталіївна. Ці грамотні та професійні педагоги бачили кінцеву педагогічну мету, обґрунтовано планували і здійснювали методичну роботу, створювали такі умови, які давали можливість кожному педагогу дошкільного закладу проявляти творчість, реалізувати себе як особистість, підвищувати свою професійну компетентність.

На жаль, прийшли важкі часи. Країну охопила економічна криза, господарювала гіперінфляція. Першими це відчули відомчі дошкільні заклади міста. Завод-власник не зміг забезпечувати життєдіяльність дитячих садків. Різко впала народжуваність, кількість груп в дитячих садках постійно зменшувалася. Багато з них просто  закрились. Така ж доля чекала і наш дитячий садок.

Дуже болісно проходила процедура скорочення груп та персоналу закладу, занепадала й матеріально-технічна база.

 Але великими зусиллями завідуючої та педагогічного колективу заклад був збережений. Зоя Миколаївна у 1995 році відкрила художню студію, кабінет психолога, знайшла кваліфікованих спеціалістів, які допомагали дітям осягти красу мистецтва, налагодити відносини у дитячому колективі. 

В 1996 році методистом працювала Круть Інна Анатолівна –

досвідчений фахівець. В цей час колектив складався в основному з молодих спеціалістів. Плинув час, і педагоги ставали справжніми майстрами свого діла.


1998 рік приніс зміни у життя «Івушки»  – заклад було передано у комунальну власність міста. З 1998 року наш садок носить назву дошкільний навчальний заклад комбінованого типу №23 «Вербиченька» Токмацької міської ради .

В 1999 році естафету вихователя-методиста перейняла Баландіна Жанна Валеріївна, вихователь цього ж садка, яка продовжила традиції попередніх методистів: надавала фахову допомогу молодим спеціалістам, поповнювала методичний кабінет, разом з завідуючою впроваджувала інновації в освітньо-виховний процес.

В 2004 році в дошкільному навчальному закладі зявилась посада практикуючого психолога, яку посіла чуйна та добра людина - Похвала Тетяна Валентинівна.


2006 рік знов вніс зміни в життя колективу...

Посаду завідуючої посіла Баландіна Жанна Валеріївна.

Молоді спеціалісти, які прийшли працювати ще за часів Марчук Зої Миколаївни, стали фаховими спеціалістами, впроваджували свій досвід, ентузіазм, інновації в роботу з дітьми.

До дитячого садку прийшов молодий спеціаліст – Гарькава Юлія Павліна, вихованка нашої «Івушки», яка перейняла традиції попередніх вихователів-методистів.

В цей же час змінилися фахівці на логопедичних групах. Молоді, енергійні спеціалісти вчителі-логопеди – Горенко Юлія Вікторівна, Козакова Дар’я  Євгеніївна – мали педагогічний досвід, який дозволив перейняти славетні традиції попередніх вчителів-логопедів.

Спливав час, минали роки… Під чуйним керівництвом завідуючої Баландіної Жанни Валеріївни молоді спеціалісти ставали досвідченими фахівцями. Поступово комп’ютеризувався педагогічний процес, з’являлися мультимедійні технології, які піднімали роботу педагогів на вищий сучасний рівень.

 

Змінився час, змінився колектив. Але незгасимий вогонь пошуку, творчості, самовдосконалення, продовжує палати в наших серцях.

В наше життя ввійшли інноваційні SMART-технології, мультимедійні проектори. Їх використання дає змогу проводити методичні заходи для педагогів, розвивальні заняття для дітей у новому, більш цікавому сучасному форматі.